Nowości

 

Szukaj

15 grudnia 2014

Za kilka dni nakładem Wydawnictwa Pro Libris ukaże się powieść Janusza Życzkowskiego zatytułowała "Opowieść pierwsza".

Jak wytłumaczyć złożoność ludzkich relacji? Dlaczego kochamy, pragniemy i grzeszymy? Czy jest możliwe trwałe porozumienie między światami duchowych sceptyków i tych, którzy wierzą, że jest w nas jednak coś więcej? Co wspólnego ze strukturą duszy ma rewolucja kopernikańska i kwantowa budowa atomu? A skoro jest jeden Bóg, to dlaczego nie ma jednej religii?

Na tropie odpowiedzi znalazł się bohater zbeletryzowanej „Opowieści pierwszej”, którego koleje życia zawiodły do dalekiej Azji Południowo–Wschodniej. Tuż przed opuszczeniem orientalnej Malezji, młody mężczyzna poznaje osobliwego mistrza i przewodnika, staje się również przedmiotem pewnego eksperymentu.

Autorem powieści jest Janusz Życzkowski (rocznik 78), dziennikarz, publicysta, zawodowo związany z Regionalną Rozgłośnią Polskiego Radia – Radio Zachód / Radio Zielona Góra. Debiutujący pisarz stale współpracuje z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. C. Norwida w Zielonej Górze. Jest absolwentem Uniwersytetu Zielonogórskiego, członkiem Lubuskiego Stowarzyszenia Miłośników Działań Kulturalnych Debiut oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej.

Oficjalna premiera powieści odbędzie się 18 grudnia o godz. 18:00 w Sali Dębowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze. Wstęp wolny.

oficjalna strona powieści: www.opowiescpierwsza.pl
fanpage: www.facebook.com/opowiescpierwsza
zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=Iu--PsCXnpU
artykuł: http://www.kwantowo.pl/2014/12/filozoficzna-rewolucja-kopernikanska-kilka-slow-od-janusza-zyczkowskiego/

Informator

     
  

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach ZGL "Nauka a Religia", napisz o tym na ten e-mail: darsag@wp.pl

  
     

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.