Nowości

 

Szukaj

Nowości

14 maja 2021

W ostatnim czasie w ramach cyklu wydawniczego Seria Inteligentny Projekt ukazały się dwie kolejne książki:

 Ukazała się też pierwsza książka w cyklu wydawniczym Perspektywy Nauki:

14 kwietnia 2021

Fundacja En Arche organizuje webinarium z udziałem biologa i paleontologa dr. Güntera Bechly, który wygłosi wykład zatytułowany „Nieciągłości zapisu kopalnego jako problem dla darwinizmu”, a następnie odpowie na pytania uczestników webinarium.

Wydarzenie odbędzie się online w dniu 28 kwietnia 2021 roku o godzinie 18.00 pod adresami:

https://youtu.be/rDwA0ucV8gI (wersja z tłumaczeniem na język polski),

https://youtu.be/-2Xsftzxxus (wersja w języku angielskim, bez tłumacza).

Aby wziąć udział w webinarium: posłuchać wykładu i za pośrednictwem czatu zadać pytania dr. Günterowi Bechly, należy w wyznaczonym dniu i godzinie dołączyć do spotkania, klikając w link do wydarzenia.

Informacje o webinarium można znaleźć na stronie: https://enarche.pl/webinarium/

23 stycznia 2021

W ostatnim czasie w ramach cyklu wydawniczego Seria Inteligentny Projekt ukazało kilka kolejnych książek:

16 listopada 2020

Przypominamy o jutrzejszym webinarium z udziałem Michaela J. Behe’ego, autora książki „Granica Ewolucji. W poszukiwaniu ograniczeń darwinizmu”, której będzie poświęcone to spotkanie. W czasie webinarium będą mieli Państwo możliwość zadawania pytań autorowi za pośrednictwem czatu.

Dla uczestników webinarium przewidziana jest niespodzianka!

Wystarczy w dniu wydarzenia wejść na stronę https://www.granicaewolucji.pl/ i się zalogować. Zachęcamy do udziału w rozmowach na chacie, aby z niego skorzystać należy wpisać dowolny nick.

16 października 2020

Fundacja En Arche zaprasza na webinarium, które odbędzie się 17.11.2020 roku o godzinie 18:00. Gościem specjalnym będzie Michael J. Behe, amerykański biochemik i autor cenionej książki Czarna skrzynka Darwina. Celem spotkania będzie przedstawienie kolejnej książki autora, która, nakładem wydawnictwa Fundacji En Arche, trafiła właśnie na polski rynek wydawniczy. Praca została zatytułowana Granica ewolucji. W poszukiwaniu ograniczeń darwinizmu i jest rozwinięciem idei zawartych w Czarnej skrzynce Darwina.

W trakcie webinarium poruszone zostaną m.in. następujące kwestie:na czym właściwie polega teoria inteligentnego projektu; czym są struktury nieredukowalnie złożone;czy dysponujemy odpowiednimi narzędziami, aby wykryć projekt w przyrodzie; dlaczego niektórzy uczeni twierdzą, że teoria ID nie ma charakteru naukowego;czy teoria inteligentnego projektu ma cokolwiek wspólnego z kreacjonizmem.

Wystarczy się zarejestrować na stronie webinarium: https://granicaewolucji.pl/ i podać swój adres e-mail, na który w dniu webinarium zostanie przesłany link do wydarzenia.

14 lipca 2020

Michael J. Behe, amerykański biochemik i autor takich tytułów jak Czarna skrzynka Darwina czy Granica ewolucji odpowie na wybrane pytania polskich internautów. Jest to niepowtarzalna okazja, aby zadać pytanie jednemu z czołowych teoretyków projektu, który m.in. jest autorem koncepcji nieredukowalnej złożoności.

Aby zadać pytanie, należy wejść na facebooka Fundacji En Arche i pytanie zadać w komentarzu lub wysłać mailem na adres info@wp-projektu.pl.

Przypominamy, że od niedawna można już zamawiać najnowszą pozycję w ramach cyklu wydawniczego Seria Inteligentny Projekt, której autorem jest właśnie Michael J. Behe. Chodzi o książkę Czarna skrzynka Darwina.

9 lipca 2020

Ostatnio ukazały się książki: Darwin przed sądem, której autorem jest Phillip E. Johnson, a także Czarna skrzynka Darwina. Biochemiczne wyzwanie dla ewolucjonizmu autorstwa Michaela J. Behe’ego. Wcześniej ukazała się również książka Ikony ewolucji. Nauka czy mit? autorstwa Jonathana Wellsa.

Wszystkie książki opublikowane zostały w ramach cyklu wydawniczego Seria Inteligentny Projekt stanowiącego część działalności Fundacji En Arche. W serii planowane jest wydanie kolejnych pozycji książkowych dotyczących teorii inteligentnego projektu.

Fundacja En Arche prowadzi również stronę internetową W Poszukiwaniu Projektu, która poświęcona jest różnym aspektom teorii inteligentnego projektu, jak też poglądom krytycznym wobec tej teorii. Na stronie ukazują się między innymi artykuły, przekładyfilmy i podcasty.

Informator

     
  

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach ZGL "Nauka a Religia", napisz o tym na ten e-mail: darsag@wp.pl

  
     

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.