Zielonogórska Grupa Lokalna
„Nauka a Religia”

 

Szukaj

O nas

ZGL.logo

Zielonogórska Grupa Lokalna „Nauka a Religia” to grupa osób skupionych głównie przy Instytucie Filozofii Uniwersytetu Zielonogórskiego, zainteresowanych problematyką relacji nauki i religii. Serwis Filozoficzny „Nauka a Religia” ma tworzyć płaszczyznę ułatwiającą i stymulującą tego typu zainteresowania.

Zielonogórska Grupa Lokalna „Nauka a Religia” jest ściśle związana z Kołem Naukowym „Nauka a Religia". Do KN „NaR” należeć mogą wyłącznie studenci i pracownicy Uniwersytetu Zielonogórskiego, do ZGL - oprócz nich także absolwenci UZ i inne osoby. Każdy członek KN „NaR” jest jednocześnie członkiem ZGL. W ten sposób osoby aktywnie zainteresowane problematyką „nauka a religia” mogą nimi pozostać nawet po skończeniu studiów (statut kół naukowych funkcjonujących przy UZ nie pozwala na ich członkostwo po ukończeniu studiów).

Istnieje kilka form aktywności członków Grupy. Po pierwsze, organizujemy w trakcie roku akademickiego spotkania, na których członkowie Grupy wygłaszają referaty. Informacje o spotkaniach umieszczamy w dziale Nowości. Teksty wygłaszanych referatów, jeśli ich pisemne wersje zostaną przygotowane, umieszczamy w witrynie w dziale Inne teksty. Dzięki temu nad treścią tych referatów można prowadzić dyskusję nie tylko na spotkaniach, ale też w internecie. Po drugie, czonkowie Grupy uczestniczą w krajowych i zagranicznych konferencjach, a także publikują swoje teksty w różnych czasopismach. Pozostałe formy aktywności związane są z czasopismem internetowym Filozoficzne Aspekty Genezy, serią książkową Biblioteka Filozoficznych Aspektów Genezy i prezentowaną witryną internetową. Wprawdzie czasopismo i seria książkowa są niezależnymi od ZGL inicjatywami, ale członkowie Grupy z nimi obiema intensywnie współpracują.

Członkostwo w Grupie Lokalnej czy w Kole Naukowym „Nauka a Religia” nie jest ograniczone tylko do studentów filozofii. Z przyjemnością będziemy w nich widzieć studentów innych kierunków, a także niestudentów, w tym zwłaszcza pracowników naukowych. Mamy nadzieję (podkreślamy to wyrazem „lokalna”), że z czasem w innych ośrodkach akademickich kraju powstaną dalsze grupy lokalne o podobnych charakterze, że nawiążemy z nimi kontakt i współpracę, a w końcu utworzymy polską federację takich grup.

Informator

     
  

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach ZGL "Nauka a Religia", napisz o tym na ten e-mail: darsag@wp.pl

  
     

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.