Szukaj

Monika Florek-Mostowska, Wywiad z drem Michałem Chaberkiem OP (2)

Powrót do wszystkich dyskusji

Dyskutowany tekst


Autor: biosławek
Data wysłania: 2012-10-05 23:46:44

Tytuł: żenada
Ten Chaberek jest żałosny. Najbardziej mnie dziwi to, jak może być zakonnikiem katolickim po tym, co na temat ewolucji głosili tacy heretycy, jak Życiński. Czy Chaberek nie zastanawia się nad tym, dlaczego Kościół Katolicki go nie ekskomunikował i pozwolił oddać ostatniego ducha w "Stolicy Apostolskiej"? Dla wątpiących w moje racje proponuję zajrzeć tutaj: http://www.ultramontes.pl/jp2_a_ewolucja.htm Czy polski kreacjonizm czuje się już na tak straconej pozycji, że musi się posiłkować twórczością takich Chaberków? Czy wystarczy wam,że ktoś ma tytuł dr i to nieważne, czy weterynarza, czy muzykologa, żeby uznać jego wypowiedzi na temat TIP za wiążące i ciekawe?

A tak wogóle to ja jestem ciekaw, czy mój post przejdzie przez sito moderacji, ponieważ kilka moich ostatnich wpisów będacych krytyczną oceną ostatniej twórczości na Nauka a Religia nie przeszły przez to sito.

Autor: bioslawek
Data wysłania: 2012-10-06 17:40:03

Tytuł: Dobry kawał roboty!
Mmmm, po wysłuchaniu tego słuchowiska aż dziw mnie bierze, że ksiądz katolicki ma prawie identyczne poglądy z moimi (jeżeli chodzi o TIP). Ksiądz doktor napisał, że Kościół Katolicki nie ma sprecyzowanych poglądów na temat pochodzenia świata, w nim zycia i rozumienia Księgi Rodzaju i kśiądz Chaberek powiedział,że przeciętny katolik powinien szukać odpowiedzi we własnym zakresie, czytając takie książki, jak 'Czarna skrzynka Darwina' Behe'ego (ksiądz dr powiedział, ze jest to lektura obowiazkowa dla kazdego chrześcijanina!). Tym samym ksiądz dr dał do zrozumienia, że jego kościół nie daje własciwego przewodnictwa w tej materii.

Informator

     
  

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach ZGL "Nauka a Religia", napisz o tym na ten e-mail: darsag@wp.pl

  
     

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.