Szukaj

Joanna Najder, Teoria przerywanej równowagi - główne założenia i pojęcia

Powrót do wszystkich dyskusji

Dyskutowany tekst


Autor: denver
Data wysłania: 2009-07-13 11:54:48

Tytuł: Jaki jest sens publikować takie artykuły?
Bo jeżeli to ma być wprawka na zajęcia, to OK. Ale robienie z tego artykułu do publikacji? Opisać w periodyku, który ma ambicje być czymś więcej niż zwykłą popularyzacją określonego problemu (ewolucjonizm, kreacjonizm), coś, co jest de facto streszczeniem popularnej pracy z początku lat dziewięćdziesiątych, mija się z celem. Ani nic nowego od strony paleonauki, ani metodologicznej. Proszę mi uprzejmie powiedzieć - jaki to ma sens (moze lepiej było wznowić ksiązkę Hoffmana)?

Autor: kk
Data wysłania: 2009-07-22 19:37:16

Tytuł: Brawo!--do p. denver
Jestem za! Oczywiście, jeśli ma Pan na myśli moją ulubioną pozycję Antoniego Hoffmana "Wokół ewolucji" (wydanie uzupełnione). Ha, pamiętam jeszcze dyskusje na Księdze Gości (wówczas istniała takowa) Polskiego Towarzystwa Kreacjonistycznego. Bywał tam śp. Karol Sabath i pewnego razu, kiedy administrator strony uciął niekończące się dyskusje (Księga Gości temu nie służy), ja miałem okazję napisać ciekawy tekścik, gdzie cytowałem Antoniego Hoffmana i jego wypowiedz odnośnie braku dowodów na ewolucję biologiczną (przynajmniej z punktu widzenia paleontologa,jakim był Antoni Hoffman). Pan Karol Sabath napisał wówczas do p. Jarka Zabiełło z pretensjami, że to niby przekręciłem słowa Antoniego Hoffmana/wyrwałem z kontekstu. Że to nie było stanowisko Antoniego Hoffmana, a ten jedynie omawiał stanowisko tzw. radykalnych kladystów ze szkoły Pattersona! Zacytowałem wówczas obszerny fragment, pokazujący dosadnie, że to było jednak stanowisko Antoniego Hoffmana (który nota bene wierzył czy, jak kto woli, był przekonany co do prawdziwości STE).

Za publiczną radą p. Jarosława Zabiełły wysłałem też emaila do p. Sabatha no i nie doczekałem się ani odpowiedzi (choć w czasie pózniejszym dość dużo z nim na privie dyskutowałem - ale do tego tematu nie wracałem więcej), ani zdementowania zarzutu manipulacji.

Gorąco polecam każdemu zainteresowanemu książkę Antoniego Hoffmana "Wokół ewolucji"!

http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=27327

Informator

     
  

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach ZGL "Nauka a Religia", napisz o tym na ten e-mail: darsag@wp.pl

  
     

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.