Szukaj

Konrad Stanglewicz, Audycja: Darwin a religia

Powrót do wszystkich dyskusji

Dyskutowany tekst


Autor: michał
Data wysłania: 2009-03-12 18:17:47

Tytuł: reploud
Z gorącą prośbą pytam. Czy można wrzuć audycje gdziekolwiek indziej niż serwer uczelniany - z prostej przyczyny - nie sposób z niego pobrać pliku. Bardzo bym prosił, naprawdę, gdziekolwiek i tylko zalinkowac w komentarzy alternatywne źródło.

Kazimierz Jodkowski:
Pan dr Bylica ma chwilowe trudności z poprawnym wstawieniem pliku. Dopóki sobie nie poradzi z trudnościami, może Pan go pobrac z chomika kazjod http://chomikuj.pl/kazjod Plik może Pan pobrać bez logowania się do chomika i bez utraty transferu.

Autor: michał
Data wysłania: 2009-03-12 22:58:21

Tytuł: ...
Dziękuje ślicznie :)

Autor: Bartek
Data wysłania: 2009-03-13 14:37:58

Tytuł: audycja
Audycję da się pobrać:
1. Trzeba ściągnąć plik htm.
2. Otworzyć go.
3. Ściągnąć mp3.
Trochę pokrętnie, ale da się :)

Jodkowski:
Da się, ponieważ dr Bylica szybko uporał się z trudnościami. Pierwotnie jednak problem istniał, na szczęśćie krótko.

Data wysłania: 2009-03-13 22:59:07

Tytuł: Darwin a religia
Witam
Z ciekawością wysłuchałem audycji. Myślę, że powinno być więcej tego typu dyskusji, piszę to z pozycji ewangelicznego chrześcijanina. Dyskusji, która wykaże, że teologia chrześcijańska i teoria ewolucji to nie dwa odrębne, niezależne byty, ale filozofie, które wypowiadają się na te same tematy.

Trochę zabrakło mi konsekwencji w wypowiedziach dr Bylicy, kiedy postawił pytania o grzech i świętość a ks. dr Chojnacki wymigał się od odpowiedzi.

Autor: Krakus
Data wysłania: 2009-03-15 05:35:54

Tytuł: Audycja na kolanach
Ciekawą audycję psuje prowadzący, występujący na antenie z pozycji katolika. Według mnie byłoby słusznie i ciekawiej, gdyby nie traktował księdza z uprzywilejowaniem i nabożnie. Na przykład twierdzenia, że teologia jest nauką zostały, przyjęte przez prowadzącego bez komentarza, a przecież jest to teza kontrowersyjna, podobnie jak to, że nauką jest astrologia. Ponadto w wielu kwestiach, np. tzw prawd wiary, filozof zajmował stanowisko jasne, a ksiądz - pokrętne. Czy dogmat o wiecznym dziewictwie Maryi to część nauki zwwanej teologią? Na dobrą sprawę nie dowiedzieliśmy się, jakie jest stanowisko KK wobec ewolucji, co w Biblii jest obecnie uważane za prawdę, a co za alegorię. W tej i podobnych dyskusjach autocenzura, wynikła z obawy naruszenia tabu, jakim jest istnienie Boga, ogranicza zakres debaty i pozoruje uczciwą i otwartą dyskusję światopoglądową, której w naszych środkach przekazu po prostu brak. Niestety Wasze Radio nie jest wyjątkiem.
Pozdrawiam
Andrzej Tomana

 

Informator

     
  

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach ZGL "Nauka a Religia", napisz o tym na ten e-mail: darsag@wp.pl

  
     

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.