Szukaj

Kazimierz Jodkowski, Jak długo trwały dni z tygodnia stworzenia?

Powrót do wszystkich dyskusji

Dyskutowany tekst


Data wysłania: 2007-05-27 09:56:41

Tytuł: dobra robota
Należy cieszyć się z faktu, że Pan Profesor miał okazję zaprezentować swój referat właśnie w Toruniu. Wydział Teologiczny UMK w Toruniu jest bowiem mocno związany z katolickim Wyższym Seminarium Duchownym. Wyobrażam sobie, ze referat został wygłoszony w auli im. Jana Pawla II w Seminarium wlasnie. Jeśli tak, to wśród słuchaczy znajdowali się również młodzi studenci tego Seminarium. Z tego cieszę się najbardziej. Prawdopodobnie dla wielu z nich to, co przedstawił Pan Profesor, było wielką nowością. W referacie Pana Profesora tradycyjny pogląd to pogląd literalny; w rozumieniu katolickim tradycyjna jest teoria czterech źródeł powstania tekstu Genesis. Teoria przestarzała, o której nie warto wspominać. Pan Profesor nie wspomniał. Chylę czoła.

Autor: KingKong
Data wysłania: 2007-08-06 06:23:42

Tytuł: Nie mylić z Teorią Smoka Wawelskiego :)
Tak prawdę pisząc, to nawet kreacjonizm staroziemski dopuszcza koegzystencje ludzi i dinozaurów w tym samym czasie geologicznym na Ziemi.

Niejednokrotnie nowe odkrycia łamały ustalone schematy i burzyły mocno zakorzenione przekonania! Kto się kiedyś spodziewał,że labiryntodonty przeżyły w Australii do końca kredy? Kto się spodziewał ,że przedstawiciele trzonopłetwych dożyją naszych czasów? Przecież według zapisu kopalnego wymarły miliony lat temu! Czy pewne "iglaste dinozaury" odkryte ostatnio na małym lokalnym obszarze w Australii, a które już dziesiątki milionów lat nie występowały pod postacią skamielin?
Szczątki dinozaurów znaleziono nawet w rejonach polarnych (dinozaury polarne)na Alasce i wcale nie jest wykluczone (i to bez różnicy jaki światopogląd istnienia świata i życia przyjmujemy), że całkiem niedawno żyła sobie jakaś reliktowa populacja/cje dinozaurów ,gdzieś na jakiejś wyspie, która zginęła podczas niedawnego kataklizmu. W zapisie kopalnym ślady dinozaurów są liczne,ponieważ one w tamtym dawnym okresie licznie występowały. Czy ktoś od czasów triasu znalazł szkielet ryjogłowego gada, aż do odkrycia żywej Hatterii na Nowej Zelandii? Zapis kopalny jest niedoskonały i można go rozmaicie interpretować. Kiedyś np. uważano,że różne grupy dinozaurów żyły w róznych okresach geologicznych. Jedne w późnym triasie, jurze, a gdy wymarły inne żyły w kredzie. Obecnie się uważa, że prawie wszystkie znane z różnych okresów rodzaje dinozaurów mogły wspólnie dożyć zagłady pod koniec kredy 65 milionów lat temu...

media.wp.pl/kat,37980,wid,8331429,wiadomosc.html?ticaid=143b6
"Botanikom co pewien czas udaje się odkryć rośliny, które miały całkowicie
zniknąć z powierzchni Ziemi przed milionami lat. Tak było z wollemią - drzewem będącym żywą skamieliną. Jej odnalezienie można porównać jedynie do złapania dinozaura, który cudem przetrwał gdzieś w tropikalnej dżungli."

pzdr.

Autor: KingKong
Data wysłania: 2007-08-20 01:10:44

Tytuł: Do poprzedniego tematu i za stwarzaniem.
Ocenia się ,iż obecnie na ziemi żyje około trzydziestu milionów gatunków. Ocenia się ponadto, że jest to tylko jeden procent z gatunków żyjących w przeszłości na naszej planecie, a więc z jakichś trzech miliardów gatunków! Gdzie więc podział się choć JEDEN WSPÓLNY PRZODEK miedzy gatunkami żyjącymi obecnie? Taki, który miałby np. tyle samo identycznych mutacji synonomowych co mysz i człowiek. A więc np. wspólny przodek myszy i ludzi? Dlaczego wspólni przodkowie nie koegzystują ze swoimi potomkami? Przecież z punktu widzenia TE nie ma żadnych zastrzeżeń co do takiej możliwości http://gourl.org/epl. Przecie od groma na tym świecie tzw. żywych skamielin, których istnienie podpiera się hipotezą selekcji stabilizującej. Czy ewolucja ze swoją selekcją stabilizującą jest tak oszczędna, że nie uchowała żadnego współcześnie żyjącego wspólnego przodka?

Dla wyobrazni:
media.wp.pl/kat,37980,wid,8331429,wiadomosc.html
www.biolog.pl/article2619.html
Zastanówmy sie: skoro przetrwały do dzisiejszych czasów organizmy,
które są starsze od węgla, to dlaczego nie przeżył żaden wspólny
przodek małp, czy ludzi z jakimś małpopodobnym ssakiem, skoro żył niespełna 15-7 milionów lat temu? Dlaczego nie przeżył żaden gadossak? Ćwierć-żółw lub pół-żółw. Ćwierć-skrzydło lub pół-skrzydło (przecież w niektórych warunkach nieloty mają sie dobrze). Ćwierć-pióro lub pół-pióro?
Dlaczego wszystkie narządy - choć ewolucjoniści twierdza, że niektóre
dziwnie zaprojektowane - są zawsze w pełni wykształcone?

pozdrawiam.

Autor: miras
Data wysłania: 2007-09-28 14:37:23

Tytuł: pytanko.
A jakie przewidywania co do sposobu, w jaki materiał kopalny zapisał historię życia, ma którakolwiek forma kreacjonizmu? Czy gdyby nie był znany żaden materiał paleontologiczny, kreacjoniści byliby w stanie zaprezentować jakieś przewidywania co do jego formy? Uważam, że w tym przypadku rózne formy kreacjonizmów są zmuszone dopasować się do aktualnego stanu wiedzy i stąd młodoziemcy ewoluują w staroziemców. Młodoziemcy musza naginać fakty i istnienie skamielin przypisywać segregacji potopowej, natomiast staroziemcy - ogromnym eonom, które charakteryzowały "dni" stwarzania. W sumie to wierze w jakiś inteligentny pomysł w przyrodzie, ale te rózne kreacjonizmy mnie trochę śmieszą:)

zp

Autor: KingKong
Data wysłania: 2007-09-28 17:17:50

Tytuł: Do Pana Mirosława.
Pan Mirek:
A jakie przewidywania co do sposobu, w jaki materiał kopalny zapisał historię życia, ma którakolwiek forma kreacjonizmu? Czy gdyby nie był znany żaden materiał paleontologiczny, kreacjoniści byliby w stanie zaprezentować jakieś przewidywania co do jego formy?
--------------------------------------------------------------------
Ja jako kreacjonista biblijny zakładałbym np.:
-Nagłe pojawienie się złożonych form życia.
-brak form przejściowych.
-Kolejność zgodną z biblijnym przekazem:
a)Pojawienie się wszechświata i ziemi ("Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię")
b)Pojawienie się organizmów wodnych (jako pierwszych, przed lądowymi, pózniej Bóg mógł stwarzać inne nowe gatunki zwierząt wodnych)
c)Pojawienie się roślin lądowych przed lądowymi zwierzętami.
d)Na końcu pojawienie się człowieka.

Taką kolejnośc zdarzeń prezentuje zapis kopalny. Oczywiście w zarysach ogólnych, bez wnikania w szczegóły, ponieważ Biblia nie jest podręcznikiem do geologii czy paleontologii. Ona tylko w prosty sposób i w krótkiej relacji przedstawiła prostym ludom pasterskim, skąd pochodzi świat, zwierzęta i ludzie.

pzdr.

Autor: marianclj
Data wysłania: 2007-10-28 21:16:05

Tytuł: zainteresowany poruszaną tematyką
Pozdrawiam osoby na forum, nie zamierzam dyskutowac, czytam.

Informator

     
  

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach ZGL "Nauka a Religia", napisz o tym na ten e-mail: darsag@wp.pl

  
     

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.