Szukaj

Konrad Stanglewicz, Czy nauka toleruje Boga, czy raczej Go zabija i zajmuje Jego miejsce?

Powrót do wszystkich dyskusji

Dyskutowany tekst


Data wysłania: 2007-04-28 20:32:31

Tytuł: prof. Jodkowski
Warto było posłuchać i "stracić" te prawie dwie godziny. Zabrakło mi jedynie trochę komentarza na temat teorii ewolucji.

Autor: K/K
Data wysłania: 2007-08-05 15:55:04

Tytuł: Boga nie zabija nauka, Boga zabija filozoficzny materializm!
Jedną z takich metod jest manipulowanie wiedzą. Takim przykładem jest wiązanie małej pojemności mózgoczaszki niektórych wymarłych form ludzkich z małą inteligencją, jaką rzekomo sie charakteryzowali.
Człowiek z Flores mierzył coś koło metra i jego pojemność mózgoczaszki wynosiła 350 cm3 http://pl.wikipedia.org/wiki/Homo_floresiensis Uważany za najmniejszego człowieka na świecie He Pingping z Chin 70 cm http://www.tvn24.pl/26086,1514240,1,1,wiadomosc.html Myślę, że może mieć mniejszą pojemność czaszki od człowieka z Flores, ale niekoniecznie - zaznaczam. Na ziemi często notowano ludzi z malutką pojemnością czaszki, przy których taki H. ergaster (800-900 cm3) był istnym mózgowcem,a jednak byli to normalni, inteligentni (CZASAMI NIEPRZECIĘTNIE) ludzie (dolna i mieszcząca sie w przedziale przeciętności granica rozmiaru czaszki u współczesnego człowieka, to 800 cm3, czyli tyle co u młodego H. ergaster KNM-WT 15000 http://www.talkorigins.org/faqs/homs/15000.html). Istnienie tego małego człowieczka z Chin stanowi następny dowód na to, że korelowanie małego mózgu u archaicznych ludzi z małą inteligencją jest następną perfidną pomyłką bezbożnego ewolucjonizmu. Swego czasu ks. prof. Lenartowicz negował metode korelacji mały mózg=mała inteligencja i miał całkowitą racje!

pozdrawiam

Autor: Alicja Solenik
Data wysłania: 2010-04-21 14:56:40

Tytuł: sprawy techniczne
Do tej pory zastanawiam się, kto z uczestników tej dyskusji jest wierzący, a kto nie. Wydaje mi się, że panowie przed audycją się umówili, kto co będzie reprezentował, a tak naprawdę, to panowie są agnostykami. Na pochwałę natomiast zasługuje starszy pan, wyzywający od młodych, wściekłych wolnomyślicieli. Świetnie zaaranżowana audycja :)

Informator

     
  

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach ZGL "Nauka a Religia", napisz o tym na ten e-mail: darsag@wp.pl

  
     

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.