Szukaj

Kazimierz Jodkowski, Epistemiczne układy odniesienia i «warunek Jodkowskiego»

Powrót do wszystkich dyskusji

Dyskutowany tekst


Data wysłania: 2005-01-17 22:10:21

Tytuł: Jestem pesymistą
Czy nie jest tak,że argumentów na tak oraz na nie będzie bardzo wiele /twierdzenia limitacyjne/? Oczywiście, dyskusja może pozwolić lepiej rozumieć problem lub doprowadzić do lepszego poznania, ale czy jednak nie pozostanie Credo? Dziękuje za tekst.

Autor: ono
Data wysłania: 2005-02-13 00:08:00

Tytuł: Panie Jodkowski
Pisze pan, "[...] Bóg nie może być autorem fałszu." hmm, ja nie bardzo rozumiem, co ma pan na myśli. Czy Bóg jest autorem czegokolwiek? Czy Bóg nie jest autorem niczego? Czy Bóg jest autorem wolnej woli? Jak Bóg jest autorem wolnej woli, to czy Bóg nie jest autorem fałszu? Co pan rozumie przez autorstwo Boga. To że jest źródłem jakiegoś jestestwa? Czy może jest tylko pomysłodawcą? A tak a propos, to skąd ma pan wiedzę na temat BOGA. Usłyszał pan gdzieś, co kto mówi? Wyciągnął pan wnioski z pojęcia istoty Boga? Ciekawe. pozdrawiam :)

Data wysłania: 2005-02-14 20:44:02

Tytuł: Odpowiedź onemu
Wbrew temu, co Pan pisze, to nie ja uważam, że Bóg nie może być autorem fałszu. Ten cytat pochodzi ze strony 1 mojego artykułu, z fragmentu, w którym omawiam poglądy zwolenników tzw. koncepcji dwu ksiąg - Pisma Świętego i przyrody. To oni, nie ja, uważają, że Bóg nie może być autorem fałszu i dlatego nie może istnieć niezgodność między Biblią i nauką. Ja na temat Boga nie mam odwagi się wypowiadać.

Autor: KNSF UZ
Data wysłania: 2006-05-01 18:56:11

Tytuł: Pytanie
Pisze Pan Profesor, ze nie ma odwagi wypowiadac sie na temat Boga. Dlaczego? Boi sie Pan Profesor boskiej kary, czy opinii publicznej?

Jodkowski:
Tak.

Informator

     
  

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach ZGL "Nauka a Religia", napisz o tym na ten e-mail: darsag@wp.pl

  
     

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.