Szukaj

Karolina Przybylska, Ewolucjonizm a moralność

Powrót do wszystkich dyskusji

Dyskutowany tekst


Data wysłania: 2004-12-23 20:21:18

Tytuł: Przyroda dla nauki
Ewidentnie ewolucjonizmowi zaszkodził marksizm ,który wykorzystywał go a pewnie i jeszcze to się robi do walki z religią.Gdyby jednak przjąć,że m
oralność też wytłumaczy nauka to czy to jest koniec Boga?Według mnie nie.Zostawmy przyrodę nauce i nie będzie luk do zapełniania.

Data wysłania: 2005-05-21 23:49:02

Tytuł: moralnosc i mózg
Moralnosc niewatpliwie jest atrybutem H. sapiens. Moralnosc wynika z wlasciwosci mozgu H. sapiens, a mozg H. sapiens nalezy do biologii. Jesli zostawimy geneze mozgu H. sapiens w rekach darwinistow [bez roznicy, czy ateistycznych, czy teistycznych], to przynosi to automatycznie wiele konsekwencji natury etycznej [oczywiscie, dla chrzescijanina]. Wowczas by wynikalo, ze moralnosc to produkt ewolucji, majacy na celu lepsze przystosowanie ludzi do zycia we wlasciwych sobie warunkach [grupie, kulturze], a wszystkie zle cechy H. sapiens, traktowane jako 'grzeszne' postepowanie, nalezaloby przypisac nie 'niedoskonalosci', wynikajacej z 'dziedzictwa adamowego', tylko atawizmów po zwierzecych przodkach! Jaki wowczas sens mają pojecia 'grzechu' czy 'grzechu pierworodnego', okupu, kary za grzech itd.?

Informator

     
  

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach ZGL "Nauka a Religia", napisz o tym na ten e-mail: darsag@wp.pl

  
     

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.