Szukaj

Joanna Najder, Argumenty antykreacjonistyczne w „O powstawaniu gatunków" Karola Darwina

Powrót do wszystkich dyskusji

Dyskutowany tekst


Data wysłania: 2012-02-04 12:46:42

Tytuł: argumenty antyewolucyjne.. Darwina
Zauważyła chyba Pani we wstępie s. 23 zdanie "Jeśliby można dowieść, że nasze rasy domowe wykazują silną dążność do powrotu tj. do tracenia cech nabytych, gdy znajdą się w tych samych warunkach i w znacznej liczbie, tak iż swobodne krzyżowanie osobników mogło zmieszać i zacierać wszelkie drobne różnice w ich budowie - w takim razie uznaję, że z odmian domowych nie moglibyśmy nic wnosić o gatunkach. Nie mamy na to najmniejszego dowodu."

Przecież Darwin wie o krzyżowaniu się zwierząt czy roślin, bo proponuje dla jej uniknięcia - nienaturalne - warunki: "pozostawić na swobodzie(?) w nowym miejscu tylko jedną odmianę." Przecież to izolacja, której nie da się osiągnąć w naturalnych warunkach. Tym bardziej, że wie iż do wyboru osobników z najkorzystniejszymi cechami musimy działać w wielości istot tego samego gatunku. Przecież zdaje sobie sprawę, że nie mogło być tak w naturze, że najpierw było bogactwo różnych osobników, przyroda wybrała te najkorzystniejsze, by je następnie izolować.

Takie "hodowlane" warunki może stworzyć tylko człowiek w swym rozumnym i celowym działaniu.

A jednak zdecydowanie odrzuca możliwość degeneracji cech wyhodowanych, gdy zwierzę lub roślina znajdzie się w swobodnych warunkach. Naprawdę?

W książce "Pochodzenie człowieka" pisze w rozdziale V "Zaskakująco szybko z braku opieki czy przy opiece źle ukierunkowanej uzyskujemy degenerację zwierząt domowych".

Przy tej wiedzy powinien był napisać kategorycznie "z odmian domowych nie możemy nic wnosić o gatunkach."

Ja wiem, że jest to praca "naukowa" i tak trzeba ją pisać, jak życzy sobie tego promotor. P. Jodkowski tak to prowadzi, by nie "zrobić krzywdy" ewolucjonizmowi.

Jeśliby Pani chciała, to mogę przysłać moje przemyślenia na temat ewolucjonizmu "Ewolucja. Największe kłamstwo naszej cywilizacji."

w takim razie proszę e-ailem przysłać adres.

z poważaniem ks. J. Szeliga.


Informator

     
  

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach ZGL "Nauka a Religia", napisz o tym na ten e-mail: darsag@wp.pl

  
     

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.